Pontos idő: 2020. feb.. 22. 20:33
Betűméret megváltoztatása
Final Fantasy Center Final Fantasy játékok, Final Fantasy VII, VIII, IX, X, X-2, Advent Children, Dirge of Cerberus, végigjátszások, letöltések, fórum

Hírek, információk

Final Fantasy VII PS3-ra

Beszélgetések az újdonságokról és hasznos információk a régebbi játékokról

Szerinted lesz Final Fantasy VII felújított változat (remake)?

Igen
20
40%
Nem
11
22%
Talán
19
38%

Szavazatok száma : 50

Re: Final Fantasy VII PS3-ra

HozzászólásSzerző: akmal888 » 2010. aug.. 17. 20:39

Nekem is boxom van, de sajnos csak reménykedhetünk a Versusban, mert hivatalosan ps3 exclusive. Meg a bírod az online-t, akkor valamikor késöbbre be lett igérve egy FF14, de eddig abból is csak a PC-s meg PS-es versiont mondogatják. De lesz.

Kár, h utálom álltalában az mmo-kat :P

A 10-2 meg egy tök jó játék, egyedül a zenéi nem stimmelnek, de fanserviznek, meg játéknak tökéletes :) Abba is volt 60-70 órám.
///Csak akkor nézz a vérfarkasok teliholdjára, ha biztosan meggyőződtél, nem egy róka áll mögötted ///
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

Ált. nem az elvakult 80-as évekből maradt fanokra gondoltam

HozzászólásSzerző: olf » 2010. aug.. 17. 21:06

X-2-t most vettem le a polcról, csak úgy poénból. Jó, meguntam gyorsan, de ebben a játékban még vannak pozitívumok, nem is kevés. Mennyivel jobb lett volna, ha a harc- és fejlődésrendszerét a 13 is használja...

A X-2 a választóvonal, onnantól nagyon elk*rvult a dolog.
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

Re: Ált. nem az elvakult 80-as évekből maradt fanokra gondoltam

HozzászólásSzerző: akmal888 » 2010. aug.. 17. 22:03

olf írta: Ált. nem az elvakult 80-as évekből maradt fanokra gondoltam

Ez most mi? XD
///Csak akkor nézz a vérfarkasok teliholdjára, ha biztosan meggyőződtél, nem egy róka áll mögötted ///
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

HozzászólásSzerző: olf » 2010. aug.. 17. 22:20

Riccsárd írta:Lásd FFX-2 esete, amit nagyon sokan elkezdtek de nem vittek végig, mert ez mi a WTF.

Erre válasz, gondoltam. Aki FF-főhősnőkből szopta az anyatejet, az jogosan csóválja a fejét, hogy mi is lett a sorozatból ilyen tízkettők meg főleg tizenhármak láttán. De van nekünk ez az úgynevezett újgenerációs játékostársadalmunk ugye... akik jobban szeretik, ha a játék magát játssza helyettük, és nekik legfeljebb az ujjuk hegyét kell az ikszhez érinteni néha-néha, és ez az interaktivitás (~FFXIII harcrendszer), viszont vizuális képfeldolgozásuk eléri a tizengigamillió pixelt nanoszekundumonként, mer az kell.
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

HozzászólásSzerző: Arxur » 2010. aug.. 18. 0:07

Az RPG-k többsége mindig csak egy gomb nyomogatásából állt. Ne mondd, hogy akár a régebbi részeknél olyan sok mindent kellet használni a basic attackon a hílen és 1-2 spellen/overdrivon. :D
Az mondjuk valóban nem jó a XIII-ban, hogy a gép kiválatszja neked 90%-ban a legjobb támadás kombinációt, de sajna a harc olyan gyors, hogy mire összerakok egy 5 ATB barból álló command sort már meghaltam. SYN-es karaktert életveszély irányítani. XD

Jah, és én is imádtam a X-2-őt. Lehet nem volt az az atomkomoly játék, de nagyon jól szórakoztam mikor játszottam és asszem ez a lényege egy játéknak. :D
Kép
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es

Böff

HozzászólásSzerző: olf » 2010. aug.. 18. 1:44

Arxur írta:Az RPG-k többsége mindig csak egy gomb nyomogatásából állt. Ne mondd, hogy akár a régebbi részeknél olyan sok mindent kellet használni a basic attackon a hílen és 1-2 spellen/overdrivon. :D

Ez jogos. Az FF eleve nem arról a hű de nagy interaktivitásáról híres, de azért mindig meg volt legalább a döntések illúziója. A harcról nyilatkozz te a csak-Yuna és hasonló végigjátszásaiddal.
Az mondjuk valóban nem jó a XIII-ban, hogy a gép kiválatszja neked 90%-ban a legjobb támadás kombinációt, de sajna a harc olyan gyors, hogy mire összerakok egy 5 ATB barból álló command sort már meghaltam. SYN-es karaktert életveszély irányítani. XD

Igen. Rosszul van összerakva és kiegyensúlyozva. A házasság, tudjátok: két ember szövetsége olyan problémák leküzdésére, amik a házasság nélkül nem is léteznének. Itt is valami ilyesmi van. A készítők vakarhatták a fejüket, hogy mi legyen: csináltak egy rendszert, ami emberileg játszhatatlan, ezért kénytelenek voltak egy másik rendszerrel kiegészíteni, ami játtsza azt az ember helyett. Csináltak volna egy normális rendszert, ugye.
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

HozzászólásSzerző: Arxur » 2010. aug.. 18. 11:56

Úgy lett volna a jó, ha kicsit továbbdolgozzák a XII-es gambit rendszert. Mert annak az ötlete nem volt rossz, csak kevés lehetőség volt benne.
Kép
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es

Re:

HozzászólásSzerző: Cortez » 2010. aug.. 21. 0:28

olf írta:De van nekünk ez az úgynevezett újgenerációs játékostársadalmunk ugye... akik jobban szeretik, ha a játék magát játssza helyettük.

Ja, a Heavy Rain is mekkora sz.r, sőt, egyáltalán nem is komoly darab :)
"I am the dark at the end of everything. The end of universes, gods, worlds... of everything. What will you be then, Dreamlord? - I am Hope."
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó

HozzászólásSzerző: olf » 2010. aug.. 21. 19:11

A nehéz esőhöz még nem volt szerencsém, de egyelőre inkább interaktív filmnek, mint játéknak tűnik...
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

HozzászólásSzerző: Cortez » 2010. aug.. 22. 0:09

Ilyen erővel az FFXIII is az.
"I am the dark at the end of everything. The end of universes, gods, worlds... of everything. What will you be then, Dreamlord? - I am Hope."
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó

HozzászólásSzerző: olf » 2010. aug.. 22. 12:11

Az FFXIII a film jelzőt sem nagyon érdemli meg, még koherens cselekménye sincs igazán. :|
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

HozzászólásSzerző: Cortez » 2010. aug.. 22. 12:26

Ezt most úgy mondod, mintha a XII-nek lett volna :D
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó

HozzászólásSzerző: olf » 2010. aug.. 22. 19:05

Ezt nem mondtam. A XII-nek viszont volt cikornyás, nyakatekert politikai nyelvezete néhol, amit ki kellett bogarászni. Intrikák. Hitelesnek látszó intrikák.
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag

Re:

HozzászólásSzerző: Arxur » 2010. aug.. 23. 21:27

olf írta:Intrikák.

LoL. Én csak a hülye betűtípusra emlékszem belőle.
Ja meg arra, hogy nem mindig az volt a felirat, mint a szöveg. =D
Kép
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es

Előző

Vissza: Hírek, információk